Üyelerinizi Nasıl Sosyal Medya Elçilerine Dönüştürebilirsiniz?

 

Fitness endüstrisi her pazarda daha fazla çeşitlilikte egzersiz ve kulüp sayısıyla büyüdüğü  için mevcut ve potansiyel üyelerle bağlantı kurmak her zamankinden daha önemli.

 

 

Ve üyelerle organik olarak güçlü bağlantılar kurmanın en iyi yollarından biri sosyal medya.

“Sosyal medya kulübünüzün reklamını ve müşteri sadakatini güçlendirmek için giderek daha kolay ve ucuz yolu haline geldi. “Bu avantajdan yararlanın!”

 

Günlük olarak üyelerin katılımını sağlamak için sosyal medya platformlarından fitness salonunuzdan yapılan  sosyal medya paylaşımlarını bir kaç üyeyi teşvik ederek onları kulübünüzün birer sıkı fanı yapabilirsiniz. Yapacağınız sosyal medya yarışmaları ile üyelerinize kulübünüzün tshirtlerinden verebilir, yapacakları paylaşımlar için ücretsiz içecek ısmarlayabilirsiniz. Olasılıklar tamamen sizin yaratıcılığınıza ve bütçenize kalıyor.

Zamanla sosyal medyanın kulübünüz kültürüne büyük bir destek sağlayacağını göreceksiniz. Üyelerinizin kulübünüzden yaptığı paylaşımlara #Kulübünüzünadı şeklinde ve konumlar etiketlemesi hem oluşacak kulüp kültürü açısından önemli hemde potansiyel müşterilerinize karşı olan izleminizde.

Yaptığınız küçük teşvik ve cesaretlendirmeler üyelerinizin kulübünüz hakkında güçlü hisler duymasına ve markanızı güçlendirmek için çevrelerine efor harcamalarına neden olacak.

 

Bununla birlikte, tüm içerikler elbette yararlı değil. Uygunsuz veya ilgisiz yazılar ve etiketlemeler kulübünüze üye katılımı için zararlı olabilir. Kulübünüzün sosyal medya hesaplarından nelerin kaydedildiğini izlemek ve uygun olmayan içerikleri hemen kaldırmak büyük önem taşıyor.

Kaliteli paylaşım yapan üyelerinizi bulup teşekkür etmeniz, teşvik etmeniz ve cesaretlendirmenizde gerekli elbette.

Her bir kulüp sahibinin , kulübün platformları için kullanabilmesi için tüm üyelerin doldurması gereken net bir sosyal medya onayı formu yapabilir. Örneğin kayıt sırasında üyenizin hesaplarınızı takip etmesini rica edebilir, bu sırada sizde kulüp hesabından üyenizin hesabını takip edebilirsiniz.

Aynı tür prosedürleri kulüp çalışanlarınıza da uygulamanızı tavsiye ederiz. Çünkü uygunsuz olan veya bir üyenin mahremiyetini herhangi bir şekilde ihlal eden sosyal medya içeriğinden kaynaklanan birçok sorun olabileceği gibi pek çok fırsatta doğurabilir.

Çalışanlarınızında, sosyal platformlarda üyenizin iznini almanın, mahremiyetlerine saygı duymanın ve ne olursa olsun kulübünüzünü düzgün temsil etmeleri gerektiğini anlatmalısınız. Çünkü bu değerler üyelerinizin kendilerini daha değerli ve güvende hissetmelerine ciddi ölçüde yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte olumsuz sosyal medya içeriği korkusunun,üyelerin kulübünüz hakkındaki duygularını ifade etmelerinide engellmeyin. Unutmayın her olmsuz eleştiriyi düzeltmeniz, memnuniyet seviyesini artıracak ve bunun size dönüşü manevi ve maddi yönden pozitif olacaktır.

 

Harbor fitness’ın sahibi Ganim şöyle ekliyor “İnsanlar sosyal medyayı kendisine olan güveni artırmak ve dünyanın görmesini istediği gibi görmelerini sağlamak için kullanıyor. Kulübünüzü paylaşmak için zaman ayıracak kadar çok seviyorlarsa, sadece izin vermemelisiniz, teşvik etmelisiniz.

“Üyeleri ve çalışanları kulübünüzü tanıtırken kendilerini ifade etmenin akıllıca ve eğlenceli yollarını okumaktan zevk alacaksınız – ve bu tamamen ücretsiz. Bununla eğlenin ve dahiyane içeriklerin akmasına izin verin. ”

Rekabet yaratın, ödüllendirin ve devam edin.

 

8Shares

Yorumlar

Yorumlar

5 Ağustos 2019

0 responses on "Üyelerinizi Nasıl Sosyal Medya Elçilerine Dönüştürebilirsiniz?"

Leave a Message

Bize Ulaşın

Life Fitness Academy Türkiye İletişim

Ulus Mahallesi Öztopuz Caddesi No:28 Beşiktaş/İstanbul

0212 213 36 37

info@lfaturkiye.com

top

®Lıfe Fıtness Academy'nin tüm hakları Life Fıtness Türkiye mümessili ve distribütörü EKS DIŞ TİCARET A.Ş.'ye aittir. Sitede kullanılan içerikler izin alınmadan herhangi bir yerde kullanılamaz ve ya yayımlanamaz.  İzinsiz biçimde alınan içerikler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Setup Menus in Admin Panel