Tesis personeliniz üyeleriniz ile iletişime geçiyor mu?

Çalışanlarınızın sohbet başlatması veya üyelerle etkileşime geçmesi konusunda zorluk yaşıyor musunuz? Kendinizi kötü hissetmeyin – çoğu yöneticinin de aynı sorunları var.

 

İşte bazı ilginç istatistikler: Nielsen araştırmalarına göre, yaşlarına göre akıllı telefon sahiplerine bakıldığında, 18 ila 24 yaş arasındaki Millenniallar (1982 ve 2003 yılları arasında doğanlar) arasında akıllı telefon penetrasyon oranı % 98 ile en yüksekte. 25 ila 34 yaşları arasındaki Millennial’lar ise  % 97 oranına ve bunu takip eden 35 ila 44 yaşlarındaki X nesili (1961-1981 yılları arasında doğanlar) ise %96 kullanım oranına sahip.

Çalışanlarınızın  yaş grupları üyelirinizin yaş grubuyla örtüşüyor mu? İşte biraz daha istatistik: Ortalama olarak, kişi başına aylık 763 metin mesajı gönderiyoruz. Metin mesajlarının yüzde doksan dokuzu ve metinlerin % 90’ı gönderildikten sonra üç dakika içinde okunur.

Özetlemek gerekirse, çalışanlarınızın % 96 ila % 98’inin bir cep telefonu var ve yukarıdaki istatistiklere göre zamanlarının çoğunu bir şeylere bakarak harcıyorlar. Bunu değiştirmenin en iyi yolu nedir?

Başlamak için ilk yer işe alım aşamasında olacaktır. Genellikle, insanlar işe alım mülakatlarında iyidir. Çoğu insan bir iş görüşmesi olduğunu bilir, bu yüzden en iyi davranışlarını sergilerler. Ama bu performansları ilelebet sürecek mi? Bazı şirketler, kişilerin grup olarak görevlerini tamamladıkları gayri resmi bir grup görüşmesi yapar. Tıpkı realite TV gibi, mülakata katılan adaylar birilerinin onların izlediğini bilirler.

İşe alacağınız yeni bir çalışana bilimi, politikayı ve prosedürleri öğretmek uygun kişiliğe getirmekten çok daha kolay.

İşe alındıklarında, aşina oldukları aynı teknolojiyi kullanarak üyelerinizle nasıl etkileşim kurmalarını istediğinizi belitmeniz önemlidir. Etkileşim için kullanmasını istediğiniz, aşina oldukları bu şey “Telefon”.

Çoğu spor profesyoneli görsel ve kinestetik olarak öğrenmeye yatkındır. Onlara tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu ve ne yapmaları gerektiğini gösterin. Daha da önemlisi, tam olarak görmek istemediklerinizi göstermeyi unutmayın… Bugünlerde video çekmek oldukça kolay. Örneğin en korkunç ve iyi davranışları düşünmeye çalışın. Bu davranışları filme alın, sonra üyeler ile temasa geçen personelinize gönderin veya gönderin! İstediğiniz davranış tarzını beliren bir tablo çıkarın ve uygulayın. Yönetmekle sorumlu olduğunuz çalışma arkadaşlarınızla sürekli pratik yapın. Sürekli pratik yaparsınız bu davranışlar birer parçaları olur. Ve şunu asla unutmayın, ancak doğru şekilde yapılan pratikler sizi başarıya ulaştırır!

Kaynak

8Shares

Yorumlar

Yorumlar

16 Temmuz 2019

0 responses on "Tesis personeliniz üyeleriniz ile iletişime geçiyor mu?"

Leave a Message

Bize Ulaşın

Life Fitness Academy Türkiye İletişim

Ulus Mahallesi Öztopuz Caddesi No:28 Beşiktaş/İstanbul

0212 213 36 37

info@lfaturkiye.com

top

®Lıfe Fıtness Academy'nin tüm hakları Life Fıtness Türkiye mümessili ve distribütörü EKS DIŞ TİCARET A.Ş.'ye aittir. Sitede kullanılan içerikler izin alınmadan herhangi bir yerde kullanılamaz ve ya yayımlanamaz.  İzinsiz biçimde alınan içerikler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Setup Menus in Admin Panel