Kilo Kaybı

Spor yapmanın en büyük nedenlerinden birisi kilo kaybetmektir. Kilo kaybederken çok fazla acele edip, stres altına girersek yanlış sonuçlar elde etmememiz imkansız görünür. Kilo kaybetmedeki en önemli nokta, kaybedilen kilonun yağ dokusundan olmasıdır.

Genel olarak duymaya alıştığımız, yemek yemeyip kilo vermeye çalışan kişiler, kulaktan dolma bilgiler ile yapılan diyetler ve en önemlisi tek hedefi tartı üzerindeki gördüğü rakamları değiştirmek isteyen bireylerdir.

Vücudumuzun kendini ve iç organlarını koruması için ihtiyaç duyduğu tek şey yağ dokusudur. Yemek yemeyerek kendinizi aç bıraktığınızda vücudumuzun kendini koruma sistemi devreye girecektir çünkü kendini bir tehlike altında hisseden vücudumuza dışarıdan hiçbir enerji kaynağı gelmemektedir. Bu nedenden dolayı vücudumuz kendini koruma adı altında, vücudunuza ilk giren besini yağ olarak depolar. Bunun tek amacı sizi ve iç organlarınızı yaşamsal faaliyetlerinizi sürdürebilmeniz için korumaktır.

Egzersize başlamadan önce mutlaka vücut yağ analizimizle birlikte, vücudumuzdaki yağ yüzdesini öğrenmeliyiz. Hedeflediğiniz kiloyu uzman kişinin size ne kadar süreçte kaybettireceği konusunda ortak bir karara varmalı bu konuda acele etmemelisiniz.

Kilo kaybı sırasında düzenli beslenme tavsiyelerine uymayı unutmayınız. Aksi takdirde kaybettiğiniz kilonun bir çoğu kas kütlenizden gidecektir. Yapılan araştırmaların çoğunda bayanlarda menopoz öncesi ve sonrası kemik kaybında yüksek oranda farklar görülmektedir. Menopoz sonrası kilo kaybı yaşamak isteyen bayanların mutlaka doktor tavsiyesi ile kalsiyum kullanımı ya da kalsiyum miktarı yüksek olan yiyecekler tüketmesi ile birlikte düzenli beslenme yöntemiyle kilo vermleri gerekmektedir. Bu süreçte düzenli beslenme ve egzersiz bir arada devam etmelidir.

Kilo verme sürecinde düzenli beslenme yeterli düzeyde olmaz ise kaybedilen kilonun vücut kas ve kemik oranından kaybedileceğini unutmayın.

1Shares

Yorumlar

Yorumlar

29 Nisan 2019

0 responses on "Kilo Kaybı"

Leave a Message

Bize Ulaşın

Life Fitness Academy Türkiye İletişim

Ulus Mahallesi Öztopuz Caddesi No:28 Beşiktaş/İstanbul

0212 213 36 37

info@lfaturkiye.com

top

®Lıfe Fıtness Academy'nin tüm hakları Life Fıtness Türkiye mümessili ve distribütörü EKS DIŞ TİCARET A.Ş.'ye aittir. Sitede kullanılan içerikler izin alınmadan herhangi bir yerde kullanılamaz ve ya yayımlanamaz.  İzinsiz biçimde alınan içerikler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Setup Menus in Admin Panel