Geleneksel Fitness Kulüplerinin Butik Stüdyolardan Öğrenecekleri

IHRSA (Uluslararası Sağlık, Raket ve Spor Kulübü Derneği )’nın 2015 Sağlık Kulübü Tüketici Raporu’na göre butik stüdyolar, geleneksel fitness kulüplerinin kazandığı 1.49 milyar dolar karşılığında 2,45 milyar dolar aylık abone geliri sağlıyor.
Bu rapor gösteriyor ki, etkileyici bir deneyim sunduğunuzda, üyeler daha yüksek bir ödeme yapmaya gönülü oluyor.

Tüketici davranışındaki bu değişime neden olan etkenler ise,

1. Üyeler giderek benzersiz, kişiselleştirilmiş deneyimler arıyor ve segmentinin en iyileri için ödeme yapmaya isteklilik gösteriyorlar.

2. Kadınlar satın alma gücü kazanmaya, zümre arttıran ve markalaşmış deneyimleri aramaya devam ediyor.

3. Çoğu üye aşırı uyarılmış bir hayat yaşadığından dolayı her zaman dünya ile bağlantılı halde olmaktan kaçma eğilimi gösteriyor.

4. Y kuşağı diğer nesillerden daha fazla özgün, çeşitlilik ve macera arıyor. Butik stüdyolar onlara, kolay ve  isteklerine hitap eden uzmanlaşmış bir içerik sunuyor.

5. Üyeler, dijital etkinlik ölçme, uzaktan koçluk ve sosyal medya etkileşimi gibi dijital olarak geliştirilmiş fitness deneyimlerini aramaktadır. Dijital şirketler, mevcut iş modellerini fitness alanına yaymaya odaklanarak fitness teknolojisine agresif yatırım yapmaya devam ediyorlar.

0Shares

Yorumlar

Yorumlar

5 Temmuz 2017

0 responses on "Geleneksel Fitness Kulüplerinin Butik Stüdyolardan Öğrenecekleri"

Leave a Message

Bize Ulaşın

Life Fitness Academy Türkiye İletişim

Ulus Mahallesi Öztopuz Caddesi No:28 Beşiktaş/İstanbul

0212 213 36 37

info@lfaturkiye.com

top

®Lıfe Fıtness Academy'nin tüm hakları Life Fıtness Türkiye mümessili ve distribütörü EKS DIŞ TİCARET A.Ş.'ye aittir. Sitede kullanılan içerikler izin alınmadan herhangi bir yerde kullanılamaz ve ya yayımlanamaz.  İzinsiz biçimde alınan içerikler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Setup Menus in Admin Panel