Cycling Stüdyosu Açarken Nelere Dikkat Etmelisin?

LFA Türkiye, bütçe operatörlerinden ödül kazanan tesislere, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce kulüple ürün ekiplerimizle video yatırımlarını nasıl maksimuma çıkaracaklarını görüştü, usta antrenörlerimiz, grafik tasarımcılarımız ve görsel, işitsel malzeme uzmanlarımız, müşterilerimizin tüm beklentileri, operasyonel ihtiyaçları ve bütçeleri için çözümler buldu. Her stüdyo farklı olduğundan, alanınızı maksimum seviyeye çıkarmak ve en yüksek katılım deneyimini yaratmak için “değişim yönetimi egzersizi” olarak güçlü bir yönerge hazırladık.

 

 

AYDINLATMA

Ortamınız karanlıksa, Myride VX sahneniz o kadar parlak ve çekici olacak. Eğitmeninizin ya da ekip üyenizin ışıkları tam olarak kontrol edebilmesini sağlayın. Eğer bisikletlerin bulunduğu yer pencerelere yakınsa, güneşe maruz kalma oranını tamamen ya da mümkün olduğu kadar sınırlamanız gerekiyor.

EKRAN BOYUTU

Ne kadar büyük, o kadar iyi. Sanal koçluk ve forward-motion yayını, ekran daha büyük olduğunda içine daha fazla girilmesini (gerçek olduğu hissini) sağlar.

 

BİSİKLETİN EKRANA UZAKLIĞI

Seçtiğiniz projektör ekranına ya da televizyona bağlı olarak, bisikletlerin ön tarafının ekrana fazla yakın olmaması önemlidir. Tahmini önerimiz: Her 1 metre ekran genişliği için (3,25 feet) bisikletlerin ön tarafının 0,7 metre (2,25 feet) geri gitmesi gerekiyor. Örneğin 3,0 m (10 feet) ekran = 2,1 m (6,75 feet) ön taraf uzaklığı. Ekranın kesin boyutu ve bisikletlerin ön tarafına uzaklığı sizin tercihinize bağlıdır.

EKRANIN ZEMİNE (PROJEKTÖRE YA DA VİDEO DUVARINA) UZAKLIĞI

Büyük bir kondisyon bisikleti stüdyosu ya da spor salonu için tipik olan büyükçe bir ekran kurulduğunda, ekranı zemin seviyesine yerleştirmemek ya da çok fazla yükseltmemek önemlidir. Tahmini önerimiz: A 2 ile 4 + metre (6,5 ile 13 foot arası) ekran (yatay genişlik), ekranın alt tarafı zemin seviyesinden 1 – 1,5 metre (3,25 ile 5 feet arası) yukarıda kalacak şekilde yerleştirilmelidir.

EKRANIN ZEMİNE UZAKLIĞI (TV, BİR SIRA BİSİKLET)

Küçük bir kondisyon bisikleti stüdyosuna ya da spor salonuna küçük bir ekran kurulduğunda, ekranı fazla yükseğe yerleştirmemek önemlidir. Yaklaşık tavsiyemiz, ekranın alt tarafını, her boy televizyon için (standart 60”) ekranın alt tarafının zemin seviyesinden 1 – 1,5 metre (3,25 ile 5 feet arası) üzerine yerleştirmektir.

EKRANIN ZEMİNE UZAKLIĞI (TV, BİRKAÇ SIRA BİSİKLET)

Küçük bir kondisyon bisikleti stüdyosuna ya da spor salonuna küçük bir ekran kurulduğunda, ekranı fazla yükseğe yerleştirmemek önemlidir. Yaklaşık tavsiyemiz, ekranın alt tarafını, her boy televizyon için (standart 60”) ekranın alt tarafının zemin seviyesinden 1,5 – 2,0 metre (5 ile 6,5 feet arası) üzerine yerleştirmektir. Daha iyi bir görüntü deneyimi için lütfen TV’yi aşağı doğru eğik olarak yerleştirmeye dikkat edin.

EKRAN BİSİKLETLERİN ORTASINDA

Tüm kurulumlarda (sanal ya da canlı koçluk programlarında) ekran, alanın toplam genişliği ve canlı koçluk sırasında eğitmenin yerleşimi dikkate alınarak bisiklet grubunun merkezine (orta noktasına) ya da merkeze mümkün olduğu kadar yakın yerleştirilmelidir.

TAVAN YÜKSEKLİĞİ VE PROJEKTÖRÜNÜZ

Alçak tavanlar projektör ve ekran alırken kararınızı etkileyecektir. Tavan çok alçaksa, ön sıradaki binicilerin bisikletlerinin gölgesinin ekrana düşmeden büyük projeksiyonlu bir imaj  elde etmek mümkün olmayabilir. Gölgeleri engellemek için projektör yaklaştırılarak ve bisikletlerin arkasına değil, ön tarafının biraz üzerine yerleştirilerek, ekranın küçültülmesi gerekir. Bir diğer alternatif, yüksek performanslı, kısa menzilli bir projektördür.

AYNALARIN YERLEŞİMİ

Aynalar ve Myride VX pek iyi bir karışım oluşturmaz. Bir ekran aynaların önüne koyulursa, stüdyonun uzak tarafındaki katılımcılar forward-motion video ile birlikte sınıfın yansımalarını da görebilir. Bu olduğunda, ileri doğru yolculuk yapma illüzyonu bozulabilir. Biz, tüm aynaları kaldırmanızı ya da videonun, aynaların karşısındaki duvarda gösterilmesini tavsiye ederiz. Söz konusu alan çok amaçlı bir grup egzersizi stüdyosuysa, aynalar daha önemlidir ve aynaları kapatan, çekilerek açılan bir ekran seçilmelidir.

EĞİTMEN, SES SİSTEMİ VE KONSOL YERLEŞİMİ

Geleneksel derslerin aksine, canlık koçluk yapılan bir Myride VX dersi, ekranın merkezde bulunması için eğitmenin, ses sistemi kontrollerinin ve Myride VX konsolunun, kondisyon bisikleti stüdyosunun/alanının sağ ya da sol tarafında olması gerekir.

SANAL KOÇLUK İÇİN KONSOL YERLEŞİMİ

Myride VX Group programları alıyorsanız, Myride VX konsolunu istediğiniz her yere yerleştirebilecek şekilde tasarlayabilirsiniz – ister stüdyonun içinde, ister dışında. Kabloları ses sistemine ve ekrana ya da projektöre uzatmayı düşünmeniz gerekecek.

PREMİUM TİYATRO TARZI TASARIM

Zemini zemin seviyelerini sıralayarak yüksekliği önden arkaya doğru artıran stüdyolara tiyatro tarzı denir.  Eğer Myride VX’yı bu tipte bir stüdyoda 3b, 3c ve 3d noktaları üzerinde daha fazla düşünülmesi gerekir.

DUVAR TASARIMI

Myride VX yayınının izleyicilerin tüm dikkatini üzerinde toplamasını sağlamak için duvar kaplamasının siyah, gri ya da beyaz gibi sağlam bir renk tavsiye ederiz. Premium kurulumlarımızın bir çoğu, diğer duvarlara muhteşem yerlerin manzaralarını uygulayarak açık alanda bisiklete binme temasını genişletti.  Bu, resim ya da tam bir duvar kağıdı baskısı ile yapılabilir. ICG, seçtiğiniz tedarikçinin uygulaması için olağanüstü yüksek çözünürlüklü imajlar sağlayabilir.

 

2Shares

Yorumlar

Yorumlar

28 Eylül 2017

0 responses on "Cycling Stüdyosu Açarken Nelere Dikkat Etmelisin?"

Leave a Message

Bize Ulaşın

Life Fitness Academy Türkiye İletişim

Ulus Mahallesi Öztopuz Caddesi No:28 Beşiktaş/İstanbul

0212 213 36 37

info@lfaturkiye.com

top

®Lıfe Fıtness Academy'nin tüm hakları Life Fıtness Türkiye mümessili ve distribütörü EKS DIŞ TİCARET A.Ş.'ye aittir. Sitede kullanılan içerikler izin alınmadan herhangi bir yerde kullanılamaz ve ya yayımlanamaz.  İzinsiz biçimde alınan içerikler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Setup Menus in Admin Panel